top of page

EVINA ZKUŠENOST

Jméno: Eva García Oriola

Věk: 27

Země původu: Španělsko

Studium nebo práce před příjezdem do České republiky:
Studovala jsem psychologii. Když jsem skončila, rozhodla jsem odstěhovat do Anglie a zlepšit si svoji angličtinu a pracovat zde jako asistenční pracovník - pomáhala jsem lidem s handicapem.

 

Zájmy:
Ráda cvičím, abych se cítila lépe, baví mě ruční práce, čtení a povídat si s kamarády.

 

Proč ses rozhodla účastnit se EDS?
EDS mě zaujala, protože je to dobrá příležitost žít v zahraničí, naučit se o nových zvycích, potkat nové lidi a najít si osobní a profesní cestu do budoucna.

 

Co EDS pro tebe znamená?
Je pro mě velmi důležitá protože být dobrovolníkem znamená přispívat nápady a znalostmi a pomáhat kolektivům nezaujatým způsobem. Všechno, co se naučíš na při dobrovolnické činnosti mimo tvoji zemi, můžeš sdílet ve svoji komunitě nebo zemi a přispět tím k novým nápadům. EDS také přispívá hodně k vlastnímu rozvoji.

 

Jaké jsou hlavní aktivity, které zde děláš?
Můj projekt se skládá z aktivit s dětmi, propagace interkulturality a učení skrz hry a vyrábění. Dále mám dvě skupiny, konverzace v angličtině a španělštině, kde diskutujeme různá témata, které nás zajímají. Dále dělám specifické akce.

 

Co se ti na EDS líbí nejvíc?
Co se mi nejvíc líbí je, že máš docela volnost si organizovat nebo spolupracovat na workshopech nebo aktivitách, které tě zajímají a máš příležitost poznat svoje schopnosti, o kterých si nevěděl.

 

Co si myslíš o Kuru?
Kuro je taková rodinná organizace, ve které všichni členi rádi pomohou a usnadní všechny možné projekty a nápady.

 

Co si myslíš o Hradci Králové?
Hradec Králové je tiché a historické město, kde je hodně k vidění. Město má několik tras s krásnou přírodou, kterou si užívám při dlouhých procházkách. Mám ho ráda, protože je dobře dostupné a snadné se vyznat.

 

Co si myslíš o Češích?
Abych byla upřímná, nemám vztah s mnoha Čechy. Myslím, že je těžké je navázat, když nemluvíš česky. Ale říká se obvykle o Češích, že jsou velmi rezervovaní lidé.

 

Můžeš mi říct, proč ses rozhodla pro dobrovolnickou činnost?
Rozhodla jsem se vyjet na tento projekt, abych zažila dobrodružství, cestovala a poznala nové kultury a země.

 

Jak bys pozvala ostatní pracovat na EDS?
Nepochybně, EDS je skvělá příležitost, v krátkém čase jsem si zlepšila svou angličtinu a naučila se nějaké fráze v češtině. Každý den dělám aktivity a navštěvuji akce, mohu se scházet s dalšími dobrovolníky a Čechy, se kterými mohu cestovat, jít ven, učit se, sdílet zážitky…

 

Jak je EDS přínosná pro tebe a pro tvoji budoucnost?
EDS může pomoc objevit nové oblasti práce, dát ti nápady pro budoucí projekty (osobní nebo pracovní), poznat sám sebe o trochu lépe, vytvořit si nové přátelé a kontakty… protože dokonce i ve špatných chvílích nebo díky špatným zkušenostem se můžeš hodně naučit a posílit sám sebe.

 

Proč bys doporučila mladým lidem zúčasnit se EDS, aby měli představu, co EDS je a jak se mohou zapojit?
Doporučuji všem mladým lidem, kteří nejsou rozhodnutí, co budou dělat v budoucnu a chtějí změnu, aby opustili své město, poznali svět, cestovali, potkali nové lidi a kultury, nechali se unést na vlně Evropské dobrovolné činnosti! Můžeš hledat projekty na webových stránkách Evropské Unie, na Facebookových skupinách nebo se zeptat vysílající organizace ve tvém městě. Jdi do toho!

bottom of page