top of page

Založeno:

2012

Forma organizace:

NEZISKOVÁ
NEVLÁDNÍ

Sídlo:

HRADEC KRÁLOVÉ
ČESKÁ REPUBLIKA

EDS akreditace:

HOSTOVÁNÍ, VYSÍLÁNÍ, KOORDINACE
KURO Hradec Králové z.s.

O NÁS

VĚŘÍME, ŽE VZDĚLÁVÁNÍ A VĚDOMOSTI JSOU ZÁKLADNÍ STAVEBNÍ KAMENY MODERNÍ SPOLEČNOSTI

  • Vytváříme prostředí pro neformální vzdělávání a učení v oblastech aktivního občanství, dobrovolnictví a rozvoji společnosti.

  • Chceme zvýšit šance lidí získat zaměstnání, díky dobrovolnické zkušenosti, která byla získána v neziskových a ziskových sférách v oblasti neformálního vzdělávání.

KDO JSME

KURO Hradec Králové (KURO je zkratka dvou slov KUltura, ROzvoj) je nezisková nevládní organizace založena 20.08.2012. Naše hlavní zaměření je dobrovolnictví, vzdělání a kultura, zvláště jejich rozvoj v městě Hradec Králové.


​Myslíme si, že dobrovolnická zkušenost není uznávána zaměstnavateli jako životní zkušenost, tak jak by měla být a je to hlavně díky neznalosti, jak dobrovolná služba přispívá k získání pracovních zkušeností a osobnímu rozvoji dobrovolníka. Věříme, že propagace dobrovolnictví prostřednictví kulturních událostí je nejlepší cesta, jak ukázat veřejnosti různorodost odvedené práce a že dobrovolnictví vede ke zlepšení života a společnosti.

Našimi hodnotami jsou přístup ke vzdělání, nediskriminace, veřejná prospěšnost, inkluze, respekt a etika.


Získali jsme akreditaci jako přijímací organizace pro Evropskou dobrovolnou službu (EDS) v září 2012. O rok později, jsme získali akreditaci jako vysílací a koordinující organizace pro EDS. ​


Organizujeme vzdělávací aktivity (Výměny mládeže, Tréninkové kurzy, Semináře) na mezinárodní úrovni, převážně v rámci Erasmus+. 


Podporujeme kulturní události menší úrovně, také za přispění a pomoci našich dobrovolníků. ​Naše hlavní kulturní událost je každoroční Festival Pouliční Hudby.

Aktuálně KURO Hradec Králové prochází změnou ve vedení s větším zaměřením k sociálnímu podnikání. Aktuálně nepřijímáme další dobrovolníky.

Podporují nás:

160.jpg
Logo Erasmus+.png
ALLA STRISHNA
Předsedkyně
83567734_865885473853189_166492592176260
VERONIKA BACHTÍKOVÁ
Člen

+ 420 776 268 988

coordinator.kuro@gmail.com

Ing. LUKÁŠ VÁLEK, PhD
Příznivec/Lektor/Výzkum
PETR JANKOVSKÝ
Příznivec
bottom of page